Zakupy bez logowania

Kupuję - przycisk kończący zakupy w sklepie? W EntroShop przycisk ten jest prawie na samym końcu procesu zamówienia.

Omijamy obowiązkowe rejestracje w sklepie.

Niby nie jest to coś więcej niż zwykłe podanie danych dla dostawy towarów i płatności ale jednak.. 

Ułatwienie realizacji zapłat..

Ułatwienie realizacji zapłaty za wybrany towar powinno mieć swoje odzwierciedlenie w każdym etapie sprzedaży. Tak więc systemowe wymuszenie rejestrowania się klientów jest utrudnieniem w sklepie, które w naszym sklepie EntroShop nie występuje.

Obowiązkowa rejestracja przed dokonaniem zakupu może być powodowana kilkoma przyczynami. Może to być potrzeba marketingu platformy sprzedażowej, zbieranie danych klientów i zgody na przetwarzanie danych w celach reklamowych. Może to także być techniczne ustawienie oprogramowania sklepu, które nie ma innej możliwości by podsumować płatność i przejść do realizacji.

Wymuszenie rejestracji, warunkujące kupno towarów stosują wg. nas sklepy sabotujące proces sprzedaży. Jest to jeden z elementów ograniczających zkończone procesy sprzedaży, tzw porzucony koszyk. Kient nie decyduje się na zakup z powodu ograniczenia jego wyboru do zkupu jednorazowego.

Rejestracja - zalety marketingowe.
Jak już zostało to wcześniej wspomniane, klienci zarejestrowani w sklepie mogą mieć szereg przywilejów:

  • rabaty ogólne dla zarejestrowanych
  • powiedomienia o promocjach przez newsletter
  • powiadomienia o promocjach przez sms
  • rabaty w zależności od sumy zakupów w danym okresie np kwartału
  • rabaty indywidualne udzielane przez handlowcó
  • dostęp do zarezerwowanej oferty produktów

 

Z punktu widzenia administratora sklepu baza zarejestrowanych klientów, w zależności od regulaminu oraz innych zasad przetwarzania danych, może być wykorzystywana marketingowo. 

darmowy sklep w 30 sekund

 

Wybór czy zostać stałym klientem, ustawić swój profil w sklepie, a nawet dzięki temu skorzystać z rabatów i newslettera - pozostaje w decyzji kupującego. Klienci sklepów internetowych doceniają poważne potraktowanie, bez presji marketingowej. Jest to zgodne z aktualnym trendem w e-commerce, a nie mają tego rodzaju funkcjonalności stare sklepy internetowe oparte o przestarzałe silniki oprogramowania. 

RODO a pozostawienie danych osobowych przy zakupie jednorazowym. 
EntroShop jest w pełni zintegrowany z RODO. Nawet przy zakupie jednorazowym, pozostawienie podstawowych danych niezbędnych do realizacji patności oraz skutecznej i terminowej dostawy towarów - jest odbierana zgoda na pozostawienie i przetwarzanie danych www. celach. Dodatkowo, w tle procesu zakupu, jest realizowana notacja zdarzeń związanych z sesją zakupową, zakończoną sprzedażą/pozostawieniem danych. Notacja ta jest dostępna dla właściciela sklepu, i możliwa do udostępnienia klientowi w ramach przepisów RODO.close