Rabaty w sklepie internetowym

W EntroShop możesz włączyć KODY RABATOWE w dowolnej chwili, w wersji podstawowej sklepu.
Możliwość udzielania rabatów procentowych to standardowa funkcja w naszym sklepie internetowym. W ramach promocji, w dowolnym okresie czasu, można włączyć lub wyłączyć możliwość rabatowania zakupów.

Rabat w tej wersji jest udzielany na każdy produkt, a wartość % rabatu wyznacza się w panelu administracji. Podobnie treść KODU ( dowolna kombinacja znaków ) jest ustalana przez administratora sklepu.

Wykorzystanie kodu rabatowego polega na wpisaniu odpowiedniego ciągu znaków przy podsumowaniu zakupów. Wówczas cała suma zamówienia zostaje przeliczona i pomniejszona o wartość rabatu.

Wartość rabatu jest opisana w rozsyłanych emailach z powiadomieniami. Również jest ona widoczna podczas kontynuowania zakupów.

Taki kod promocyjny jest aktywny cały czas, gdy administrator sklepu uaktywnił go w panelu administracyjnym sklepu. 

 

Dlaczego lubimy kupować taniej, cena postrzegana, a wartość produktu.

Rabat, upust, są traktowane jako element handlu tradycyjnego. W chwili gdy otrzymamy możliwość zakupienia produktów taniej, wydaje się, że transakcja jest bardziej korzystna. Chętniej dokonamy zakupu ponieważ wzrasta wartość produktu w stosunku do ceny. Otrzymanie kodu rabatowego jawi się więc jako pozytywny aspekt procesu zakupu.

 

KOD RABATOWY rodzaje

Indywidualne kody rabatowe są udzielane imiennie, wybranym klientom. Kody tego rodzaju umożliwiają zakupy z personalizowaną wartością rabatu tylko jednej osobie lub wyselekcjonowanej grupie klientów.

Indywidualne-jednorazowe kody rabatowe, podobnie jak poprzednio opisane, dają upust na zakupy ale tylko jednorazowo. Jako element marketingowy mogą podkreślać wyjątkową promocję i unikalną okazję do realizacji zakupu. Kody promocyjne jednorazowe, rozsyłane w e-mailach lub przez SMS są impulsem do zainicjowanie zwiększonych zakupów w czasie prowadzenia promocji.

Ogólnie dostępne kody rabatowe - z terminem ważności, przez ustawienie terminu zakończenia są wygodnym narzędziem marketingu w e-commerce. Ważne jest jednak by administrator nie zapomniał wyłączyć kampanii w wyznaczonym dniu.

Sprzedaż z upustem procentowym dla zalogowanych klientów

Dodatkową możliwością jaką udostępniamy w standardowej opcji sklepu EntroShop jest możliwość automatycznego rabatowania zakupów dla klientów zalogowanych. Utworzenie profilu, rejestracja w sklepie internetowym mogą umożliwiać korzystanie automatycznie z rabatu, bez wpisywania jakichkolwiek kodów rabatowych. Jest to w tym przypadku element strategii lojalnościowej prowadzonej w systemie sprzedaży on-line.

KOD RABATOWY na prezent

Propagowanie informacji o możliwości wykorzystania kodów promocyjnych w ramach zakupów w sklepie internetowym, jest możliwe wielotorowo. Akcje reklamowe, w których udostępnia się wprost kod rabatowy jako ciąg znaków mogą mieć postać ulotek, kart rabatowych, sms-a z kodem, plakatów czy billboardów. Kod rabatowy ma w tym przypadku konkretną wartość finansową. Może być zatem traktowany jak podarek. 

 

Filmik kody rabatowe w EntroShop

 

 

 

 

 

 

..close