Scenariusze sprzedaży dla restauracji

Restauracja, bar, kawiarnia - zmiana przyzwyczajeń klientów.
Nie można porównać do czegokolwiek zmiany jaka jest aktualnie przed branżą restauracyjną ze względu na przeobrażenie preferencji klientów. "#Zostań w domu" spowodowało, że rodzinny obiad lub kolacja w ulubionej restauracji zamienia się w stały trend "#jem w domu". Nawet jeśli działania cateringów dietetycznych on-line były do tej pory trochę lekceważone, tak teraz oferta restauracji on-line z dostawą na wybrany termin może być standardem na stronie www restauracji

Twoja restauracja, bar, catering on-line za 12 zł/1 rok!
EntroShop -  z opcją dla gastronomii 
utwórz profil - link
 

 

Funkcje dostaw wielodniowych - w standardzie
+ pre-kalkulacja ceny dostawy wielodniowej
+ wyłączenia dat w kalendarzu dostaw
+ dowolne menu w każdym dniu

 

Wypróbuj system do zamówień on-line dla restauracji - przez rok za 0 zł!

Gotowy system (..

Gotowy system ( zobacz przykładowy ) do zamówień, z wstępnymi ustawieniami, oczekuje tylko na utworzenie profilu i ustanowienie danych dostępowych.

Procedura tworzenia sklepu ( utwórz profil )

Krok1: Proponujesz swoją nazwę w kreatorze darmowych sklepów
Krok2: Nadajesz swoje hasło do panelu administracji 

Następnie w ciągu kilku sekund otrzymasz darmowy dostęp do panelu administracji sklepu internetowego z opcją dla gastronomii

Sklep zostanie wygenerowany z wszystkimi funkcjami oraz panelem administracji. System można zaparkować na dowolnej domenie przypisanej do firmy oferującej posiłki, dania na wynos.

Trudność w stworzeniu restauracyjnej atmosfery na stronie www.
Oczywiście atmosfera stolika w restauracji, do którego zmierza sympatyczny kelner lub kelnerka, przygłuszony szum rozmów gości, pięknie przygotowane wnętrza, bar ze stolikami, obsługa wyczekująca na złożenie zamówienia - są nie do otworzenia na stronie internetowej. Ale przecież strona www nie musi zastępować restauracji czy baru, nawet nie jest w stanie. Ważne jest zaproponowanie nowej formy dostępu do usług gastronomicznych, tak by uzupełniała to co aktualnie oferujemy ( i będziemy musieli i tak redukować lub przeorganizować ). Może to być jeden ze sposobów na utrzymanie klientów restauracji, którzy bez wątpienia docenią wysiłek restauratora w tym względzie. 

Zmiana sposobu dostawy posiłków.
Czy zamiana zastawy stołowej, na rzecz firmowych pudełek, zestawów do transportu posiłków, a kelnerów na sympatycznych dostawców menu do domu  lub biura klienta, to zbyt duże wyzwanie organizacyjne? Paradoksalnie może okazać się sposobem na ograniczenie kosztów prowadzenia restauracji. Zaplecze gastronomiczne pozostaje bez zmian. Konieczne jest przygotowanie oferty menu on-line i wprowadzenie elementów marketingu w nowych kanałach komunikacji. 

Korekta kosztów prowadzenia restauracji.
Nie odnosząc się do aktualnego czasu 04.2020, ze względu na niepewność i załamanie na rynku restauracyjnym, korekta kosztów w zakresie obsługi klientów przy stoliku we własnym lokalu, może okazać się dodatnia. Dodatkowo warto zauważyć, że jeśli utrafi się w gusta kulinarne klientów, to sporadyczne wizyty w restauracji czy barze mogą zamienić się w regularne dostawy gotowych posiłków - czyli zwiększenie zamówień. 

Trendy w branży jedzenie na wynos.
Co ciekawe, trend usuwania stolików postępował już od jakiegoś czasu, a zapracowani i zabiegani klienci zgłaszali się do lady w restauracji po odbiór zamówionego wcześniej zestawu. Jednak było to traktowane jako równolegle działający sposób na obsługę gastronomiczną. Teraz staje się podstawowym trendem zmian w tej branży.close