Prowadzenie sklepu krok po kroku

Przemyślane, proste funkcjonalności
Oprogramowanie, ktore jest udostępniane w ramach sklepu, posiada automatycznie generowane funkcje optymalizacji SEO, funkcje ograniczania możliwości zamowienia w razie zerowego stanu magazynowego, dopasowanie formy płatności do sposobu dostawy, nieskomplikowane rejestracje klientów i logowanie oraz jednoznaczne użycie kodów rabatowych i automatyczne przeliczanie cen po rabacie. W administracji zaś, funkcja kopiuj produkt radykalnie przyspiesza dodawanie podobnych produktów.

Zarządzanie sklepem - proste funkcje administracyjne
Zgodnie z oczekiwaniami klientów, którzy lubią i cenią sobie proste rozwiązania, do administracji sklepu EntroShop, zastosowaliśmy tylko niezbędne elementy zarządzania treścią. Dotyczy to  wszystkich modułów cms: podstawowe ustawienia sprzedawcy ( na jednej karcie ), struktury kategorii ( trzy karty: dodaj, modyfikuj, kasuj ), moduł produktu ( jedna karta dodaj nowy, druga karta modyfikuj produkt ), galerie zdjęć produktów, zamówienia ( wyszukiwarka zamówienia, jedna lista zamówień )

Proste ustawienia parametrów sprzedawcy
Masz do wczytania tylko adres e-mail sprzedawcy, dane adresowe sprzedawcy, numer telefonu. W opcjach dodatkowych można dodać lub nie adresy profili społecznościowych, numer konta bankowego

Wygląd sklepu
W ramach dostępnego standardowo szablonu, który jest zoptymalizowany do szybkiego prezentowania produktów, jednym kliknięciem administratora można ustawić sposób wyświetlania produktów ( lista/galeria ), drugim kliknięciem włączyć lub wyłączyć możliwości korzystania z rabatów w sklepie ( włącz kody rabatowe )

Ilość opcji produktu
Wiele odmian, rodzajów produktów lub usług proponowanych w sklepie, nie wpływa na szybkość działania i skomplikowanie sklepu, o ile jest dobrze przeprowadzone technicznie. Towar np. w pięćdziesięciu różnych kolorach może jednak dostarczyć sporo pracy przy wczytywaniu. Liczy się tutaj sprawny interface admina oraz możliwość szybkiego zaczytania bazy produktów z pliku np xls lub csv. 

 

Inne:

  • Wyszukiwanie produktu do modyfikacji
  • Zarządzanie zamówieniami
  • Szybka modyfikacja kategorii

Podstawowe ustawienia techni..

Podstawowe ustawienia techniczne sklepu ( ssl, mod_rewrite, metaznaczniki )
Aby uprościć maksymalnie zarządzanie sklepem, ustawienia techniczne są albo już skonfigurowane na wstępie, albo tworzą się automatycznie bez udziału sprzedającego, lub są ustawione przez obsługę techniczną webdevelopera.

Szybki hosting do sklepu - czy szybki sklep
EntroShop jest naprawdę szybki. Ta techniczna właściwość jest jednym z kluczowych wyzwań jakie stoją przed sklepami internetowymi we wszystkich systemach. Jeśli klient czeka za długo na wyszukanie produktó w sklepie, lub co gorsza czeka na wyświetlenie karty produktu, powoduje to irytację i porzucenie zakupów. Szybki hosting nie nadrobi wad technicznych oprogramowania ani nie przyspieszy radykalnie wczytania skomplikowanych skryptów, niepotrzebnych aplikacji i dodatków lub niezoptymalizowanych zdjęć.

Podstawowe mankamenty administracji sklepów
Łatwość dotarcia do wszystkich opcji już od strony main-board, czytelny interface, poprawny UX, responsywność ekranów. Nie upraszcza sklepu, odbieranego w całości, irytujące opóźnienie działania administracji. Jeśli konieczne jest czekanie na odświeżanie kart w trakcie modyfikacji np stanów magazynowych lub cen - całość systemu zamówień jest odbierana jako skomplikowana. Analiza sklepu pod kontem mankamentów i korekta błędów UX to dobra ścieżka do oczekiwanego połączenia prostoty i szybkości pracy na sklepie.

Opcje marketingu - rabaty i newsletter
Przy obsłudze kilkuset lub kilku tysięcy klientów sklepu, zwielokrotnione działania reklamowe , skierowane do kupujących, dostarczają sporo zajęcia. Włącznie lub wyączanie kodów rabatowych, aktywacja userów, rozsyłanie personalizowanych wiadomości, powiadomienia o stanie wysyłki towaru muszą w sensie inicjowania zostać sprowadzonie do jednego lub dwóch kliknięć. EntroShop pod tym względem jest naprawdę maksymalnie uproszczonym sklepem, nawet bez opcji potwierdzenia wyboru działania i podwojonej akceptacji wyboru. Kliknięcie powoduje wykonanie akcji lub newslettera.